
Platform Vluchteling Belangen
Op: woensdag 18 maart 2026 van 14.00 – 16.00 organiseren:
• HeerlenMondiaal
• Amnesty International Parkstad
• Platform Vluchtelingbelangen
• Huis van de Toekomst Heerlen
Een schrijfactie onder de titel: 1ste Kamer Stop de Asielwetten
Deze actie vind plaats in:
Het Huis van de toekomst
Promenade 29
Heerlen

Het bondgenootschap ‘Stop de Asielwetten’ organiseert tussen 14 en 22 maart een landelijke schrijf actieweek tegen de asielwetten.
Met de schrijfactie willen de organisaties de oproep aan de Eerste Kamer versterken om tegen de asielwetten te stemmen.
ASKV, VluchtelingenWerk, Dokters van de Wereld en Amnesty International zetten zich samen met meer dan 100 organisaties (*1) al maanden in om de asielwetten van tafel te krijgen.
Als de Eerste Kamer de wetten goedkeurt, worden mensen zonder verblijfspapieren strafbaar.
Landelijk is het verzet tegen de plannen groot. De wetten zijn niet alleen onrechtvaardig, maar ook onuitvoerbaar. Dat bevestigen ook de politie, de Ombudsmannen (*2), de Raad van State en diverse andere uitvoeringsorganisaties.
Inmiddels organiseren meer dan 250 organisaties door het hele land een schrijfactie, waar 10.000 kaarten worden geschreven om onze oproep aan de senatoren te versterken.
Voor meer informatie:
Lees hier meer over de asielwetten.
*1= https://stopdeasielwetten.nl/over-ons#bondgenoten
*2= https://nos.nl/artikel/2604749-ombudsmannen-waarschuwen-weer-voor-asielwetten-willen-kritische-blik-eerste-kamer
De organisaties bedanken Lars Pacbier voor het ter beschikking stellen van het Huis van de Toekomst