
Goede Vrijdag herinnert ons aan lijden, mensenrechten, strijd en inzet, verbondenheid en solidariteit.
Ook de aanstaande Goede Vrijdag op 3 april 2026, is er weer een bijeenkomst waarin we samen stilstaan bij de betekenis van deze dag.
Wij herkennen dat veel mensen – ook in eigen kring – soms wanhopen over het lot van zoveel mensen ver weg en dichtbij, onze natuur, milieu en over de beslissingen van wat wereldleiders zouden moeten zijn.
Kunnen wij een menselijk alternatief en geluid laten horen, minstens aan elkaar, vanuit en over onze betrokkenheid en activiteiten? In verbondenheid delen we deze verhalen.
Deze bijdragen worden afgewisseld met muziek, waaronder van U2.
Iedereen die zich betrokken voelt bij thema’s als vrede, rechtvaardigheid en solidariteit, is van harte welkom.
Samen kunnen we bouwen aan hoop en verbondenheid, juist op een dag die ons herinnert aan het belang van medemenselijkheid.
De bijeenkomst wordt gehouden van
15.00 – 16.00 in de:
Mgr. Savelberg Gedachteniskapel, Gasthuisstraat 4,
6411 KE Heerlen
de kapel is open vanaf 14.30 uur
Mgr. Savelberg Gedachteniskapel
Aanvullende informatie:
De organisatie is in handen van HeerlenMondiaal, een netwerk van groepen, organisaties en personen die zich inzetten voor mondiale vraagstukken en sociale rechtvaardigheid.
Deze Goede Vrijdagviering vindt zijn oorsprong in de viering van Goede Vrijdag eertijds in het Missionair Centrum aan de Gasthuisstraat, nu al meer dan 40 jaar geleden gestart.
Hongerdoek 2026: Samen dromen- liefde zij daad
Al enkele decennia komen mensen dus op Goede Vrijdag in een rustige sfeer bij elkaar om hier een uurtje bij stil te staan.
Voor meer informatie kunt u terecht bij:
Wim van Kempen,
wimvankempen@kpnplanet.nl of 045-5722503