![]()
Vrede verbindt verschil
Op donderdag 24 september organiseert Heerlen Mondiaal de 66ste editie van Café Mondiaal met als thema: Vrede verbindt verschil
Deze editie begint om 19.30 en in Café Pelt gelegen op het Pancratiusplein te Heerlen.
De Vredesweek 2020 is van 19 tot en met 27 september met dit jaar als thema: ‘Vrede verbindt verschil’.
Wat betekent dit thema? En wat kunnen we ermee anno 2020, 75 jaar na de Tweede Wereldoorlog en 25 jaar na Srebrenica? Maar ook de al tientallen jaren durende oorlogen en conflicten in het Midden-Oosten? En kan ook onze samenleving nog wel wat ‘vrede’ gebruiken? In ieder geval is de Vredesweek onverminderd actueel en het nadenken over ‘Vrede’ blijvend noodzakelijk.
Nog altijd roept de diversiteit in onze samenleving allerlei verschillende reacties op. Behalve vreugde en nieuwsgierigheid, zien we ook steeds weer onrust ontstaan, racisme, angst voor de vreemde ander. Loslaten van vooroordelen en het eigen gelijk blijft vaak lastig.
In deze aflevering van Café Mondiaal willen we aandacht geven aan het thema vrede en het omgaan met verschillen.
Na een korte inleiding door Henk Dado van het Vredesplatform Heerlen starten we de dialoog met elkaar om antwoorden te vinden en wellicht verbanden te zien die eerder verborgen waren.
Vanwege het Coronavirus is aanmelding vooraf met opgave van naam en telefoonnummer dringend aanbevolen.
Aanmelden kan bij Fely Seijben, via: mail of 06-10505864.
Mensen die besmet zijn met het Coronavirus of ook maar enigszins het vermoeden hebben, worden geacht niet te komen.
Zij worden desgewenst telefonisch of via een verslag geïnformeerd over de hoofzaken die aan de orde zijn gekomen.
Café Mondiaal
Deze aflevering van Café Mondiaal wordt georganiseerd door HeerlenMondiaal in samenwerking met het Vredesplatform Heerlen.
Zoals gewoonlijk zal Harrie Winteraeken de discussie leiden.
Voor meer informatie over deze Café Mondiaal kunt u terecht bij:
Harrie Winteraeken 06-52375611 of mail
