Café Mondiaal : De smaak van armoede, de smaak van samen delen

Op donderdag 7 november 2019 organiseert Heerlen Mondiaal de 62 ste editie van Café Mondiaal met als thema: De smaak van armoede, de smaak van samen delen

Deze editie begint om 19.30 en vindt plaats in Café Pelt gelegen aan de Pancratiusstraat te Heerlen.

De smaak van armoede is vaak bitter, zuur, scherp en heet. Armoede veroorzaakt veel verdriet en pijn én het is onrecht. Eenmaal in armoede dan is ontsnappen schier onmogelijk. Sterker nog, onze wet- en regelgeving draagt er aan bij dat mensen in een armoedeval terechtkomen en/of nog dieper en vaster komen te zitten in de armoede waar ze al in zaten. Armoede is volgens ATD Vierde Wereldbeweging niet alleen een individueel probleem maar ook een collectief probleem. Daarbij kan iedereen in armoede terecht kan komen.

Armoede beperkt zich niet tot (te) weinig geld om van rond te komen. Het is meestal (langdurig) moeten roeien met te kleine riemen. En als de maatschappij met de rug naar je toe staat of je op afstand plaatst, dan wordt de druk alleen maar nóg groter. Armoede leidt dan ook vaak tot onvermogen tot duurzaam inkopen en ongezondheid. En daarmee is armoede dus beslist niet alleen een zaak van en voor arme mensen.

Om armoede de wereld uit te helpen zijn veel mensen nodig. Mensen die geloven dat geld niet het enige waardemiddel is in deze wereld, dat je met geld niet alles op kunt lossen. Mensen die geloven in de waarden die we bijvoorbeeld vind-en in de Rechten van de Mens; waarden die we in onszelf terug vinden als we ernaar streven om een oprecht mens te zijn.

‘Armoede’ staat centraal in deze Café Mondiaal en hierin zal de vraag gesteld worden: ‘Hoe kunnen we een inclusieve samenleving realiseren?’

Daarover wordt dan van gedachten gewisseld.

Café Mondiaal

Deze aflevering van Café Mondiaal wordt georganiseerd door HeerlenMondiaal in samenwerking met de de ATD vierde wereld beweging en Marion Braad verzorgt de (korte) inleiding.

Zoals gewoonlijk zal Harrie Winteraeken de discussie leiden.

Voor meer informatie over deze Café Mondiaal kunt u terecht bij:

Harrie Winteraeken 06-52375611 hwinteraeken@hotmail.com