Op 1 juli vindt de jaarlijkse viering van Keti Koti plaats.
De officiele viering/herdenking vindt plaats in Amsterdam maar er is ook net als in 2024 een viering in Maastricht.
Over Keti Koti
Keti Koti betekent ‘verbroken ketens’ in het Sranantongo, een creoolse taal die in Suriname wordt gesproken. Op 1 juli 1863 werd slavernij officieel afgeschaft, maar pas tien jaar later kwam er echt een eind aan. Keti Koti is een mo-ment van reflectie op een gedeeld verleden dat nog altijd doorwerkt in het heden.
Amsterdam
In Amsterdam zijn er op dinsdag 1 juli 3 activiteiten:
11.15 – 13.00 Big Spikri optocht op het Waterlooplein
Een gezellige en kleurrijke optocht in traditionele kledij om de afschaffing van de slavernij te herdenken & vieren” Route: Waterlooplein – Oosterpark Herdenking direct erna.
14.00 – 15.15 1 juli herdenking in het Oosterpark
Op 1 juli herdenken we de afschaffing van de slavernij in Suriname & de Nederlandse Antillen (1 juli 1863)
Slavernij monument – Oosterpark
13.00 – 22.00 Keti Koti Festival Museumplein.
Na de herdenking vieren we de afschaffing van de slavernij in Suriname & de Nederlandse Antillen (1 juli 1863) Museumplein verschillende podia
Voor meer informatie: https://ketikotiamsterdam.nl/
Maastricht
De viering en herdenking is gratis toegankelijk en vind plaats op dinsdag 1 juli van 17.00 – 21.00 in:
Het Bonnefanten Museum
Avenue Ceramique 250
Maastricht
Samen met Stichting Sankofa (voorheen het Keti Koti/Kibra Kadena Comité Zuid-Limburg) presenteren we een avondvullend programma rond het thema: Roots of Freedom.
Wat betekent vrijheid vandaag? En hoe is vrij-heid verbonden met het verleden? In het rijkge-vulde programma verkennen we deze vragen samen met het publiek.
Voor meer Informatie: https://www.bonnefanten.nl/nl/