Actie: Wij trekken de rode lijn

Samen met vele andere organisaties eist PAX dat onze regering een eind maakt aan Nederlandse medeplichtigheid aan Israëls genocide in Gaza.

Om deze eis kracht bij te zetten trekken wij op zondag 18 mei de rode lijn in Den Haag

Wij kijken al anderhalf jaar naar de verwoesting van Gaza. Scholen en ziekenhuizen zijn vernietigd, tienduizenden burgers zijn gedood en er is hongersnood doordat Israël de toegang van voedsel en hulpgoederen naar Gaza blokkeert. Israël negeert stuk voor stuk uitspraken van het Internationale Gerechtshof, arrestatiebevelen en oproepen van mensenrechten- en hulporganisaties.

Maar zelfs na al dit geweld, de talloze schendingen van internationaal recht en meer dan 50.000 doden, weigert onze regering een rode lijn te trekken. Wij, en een grote meerderheid van de Nederlandse bevolking, hebben vaker opgeroepen tot ander Israël-beleid. Toch blijft onze regering Israël actief steunen: met handelsvoordelen, militaire samenwerking en wapenleveringen. Zo maakt kabinet Schoof ons land medeplichtig aan genocide in Gaza.

Wij accepteren dit niet. Op 18 mei eisen we een regering die staat voor mensenrechten. Een regering die oorlogsmisdaden niet tolereert. Een regering die actie onderneemt.

Daarom komen wij samen in actie. In de stad van het internationaal recht vormen we een menselijke ketting en trekken we een rode lijn om te laten zien hoe het ook kan.

Trek rode kleding aan om de rode lijn goed zichtbaar te maken. Kom naar Den Haag, neem je vrienden en familie mee en laat je stem horen. Laten we samen een duidelijke oproep doen.

Praktische informatie:
Wat: Gezamenlijk een menselijke ketting (rode lijn) vormen in Den Haag
Datum & tijd: zondagmiddag 18 mei (exacte tijd volgt)
Plaats: Den Haag (nadere info volgt)
Belangrijk: Trek rode kleding aan